Anasayfa » Eğitmenler » Aşkın Çolak

Aşkın Çolak

17 Ağustos 1985 tarihinde Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Küçüklükten gelen müzik eğilimi, bu dalda yükselmesi için bir vesile oldu.

1999 yılında Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü sınavı için Denizli’ye gitti. Bu sınavı dereceyle kazanan Aşkın Çolak; 4 sene boyunca keman bölümünde eğitim gördü, bununla birlikte dışarıdan sürdürdüğü vurmalı çalgılar eğitimine devam etti. Öğrenimine İzmir Dokuz Eylül Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalında devam eden Aşkın Çolak; burada da keman bölümünde eğitim gördü ve aynı şekilde vurmalı çalgılar eğitimini de sürdürdü.

Bu süre zarfında birçok sanatsal etkinliğe katılan Çolak; aynı zamanda İzmir’de çeşitli okullarında ve özel müzik dershanelerinde müzik öğretmenliği yaptı. Aynı süre içinde bölgedeki tiyatro topluluklarına müzikal oyunlarda müzik koordinatörlüğünü üstlendi.

2005 yılında, davulcusu olduğu “MODEL” adlı müzik grubunu kurarak, dönemin önemli müzik yarışmalarından dereceler aldı. 2009 yılında grupla birlikte İstanbul’a yerleşti, grubun albümünü burada kaydedip, birçok ödül ve başarılara imzalar attı. Aynı zamanda Türkiye’nin birçok ilinde ve yurtdışında konserler verdi, birçok sahnede yer aldı.

Bir Cevap Yazın