Anasayfa » Eğitmenler » Levent Kalan

Levent Kalan

levent-kalan

25 haziran Bursa doğumlu olan Levent Kalan ; babası’nın müzisyen olmasından dolayı sürekli müzik ile içiçeydi ; çocukluk zamanları çok ilgili olmasada müziği kendinde , ilk defa ortaokul yıllarında ‘süper baba’ adlı dizinin jenerik müziğinin biranda flüt ile çalabilmesiyle buldu.. Bu şekilde müzik ile tanışmış oldu ve müzik konusunda babası sayesinde birçok enstruman , bilgi ve teori sahibi oldu.. müzik ve müzisyenlik adına birçok şey öğrendiği babasının sahne teklifiyle ilk tuşlu çalgılar (piano) ve armoni eğitimini Bursa’da Gökhan Güneş’ten aldı.. Ardından müzik teori ve sahne çalışmaları ile ilgili Tonguç Ö. ve Gürsel P. İle çalıştı.. Uludağ üniversite’sinde Klasik Batı müziği ve Yaşar Kemal Alim’denTürk Halk müziği eğitimi aldığı… Bursa’da profesyonel müzik hayatına 1997 yılında babasınında içinde yer aldığı bir çok sahne grubuna piyano ve klavye eşliği yaparak başladı. 2003 yılına kadar değişik tarzlarda farklı gruplarla sahne konser ve kayıt deneyimleri oldu .aynı zamanda 2003 yılında birkaç müzisyen arkadaşıyla Bursa da kendi grubu olan Carbon’u kurdu ve Bursa’da ve Türkiye’nin bir çok şehrinde konserler verdi.. 2006 yılında kendini biraz daha geliştirmek adına istanbul’a yerleşti.. Burda farklı müzisyenlerle tanıştı , onlarla eşlik ve sahne çalışmaları oldu. aynı zamanda İstanbul’da çeşitli gruplarla farklı tarzlarda birçok konser çalışmaları oldu. Bir yandanda devam eden eğitim hayatında Kocaeli üniversitesi İşletme bölümünü bölüm birinciliği ile bitirdi..2012 yılında özel olarak devam ettiği piyano derslerinin yanında Beyoğlusanat’ta piyano eğitmeni olarak piyano derslerine başladı Ve Halen Derslerine burda devam etmektedir.. Aynı zamanda kişiye özel piyano dersleride vermektedir..
Bunun yanı sıra günümüz Konser ve kayıt çalışmalarınada devam etmektedir … (suitcase , Geceyolcuları, Umut Kuzey , Özkan Uğur..vb)

 

4 Responses so far.

 1. Sercan Akmaz diyor ki:

  Levent’ten 1.5 yıla yakındıdr her hafta piyano dersleri almaktayım. Uzun uzun da anlatırım ama özet geçeyim :).

  Müzik yapmayı öğrenirken her dersin samimi, eğlenceli, muhabbet ve sohmetle geçecektir.
  En beceriksiz hallerinde, yapabileceğin konusunda seni cesaretlendirecektir.
  Tecrübe ve bilgisi ile her dersde sana müzik konusunda farklı bir vizyon katacaktır.

 2. Beyza Meriç diyor ki:

  Levent Hoca’dan ilk ders almaya başladığımda müziğin diline dair neredeyse hiç bilgim yoktu ve ‘acaba ben de yapabilir miyim?’ endişesi içindeydim. Ancak, çok kısa bir sürede öğrenmeye başladım ve öğrendikçe keyif almaya. Tek bir nota bile bilmeyerek başladığım bu yolculuğa, şu anda çok değerli sanatçıların klasik eserlerini çalabilerek devam ediyorum. Levent Hoca, yaptığı işe teknik olarak çok hakim olmasının yanısıra, öğrenci psikolojisini, beklentilerini gözlemleyip çok iyi analiz ederek, kişinin ihtiyaçlarına özel şekillendirdiği öğretim teknikleri ile öğrenim sürecini kolaylaştırır, hızlandırır ve keyif katar. Piyano çalmayı öğrenmek için hiçbir zaman geç değil, eğer siz de istiyorsanız, deneyimlerime dayanarak Levent Hocayı herkese tereddütsüz tavsiye ederim.

 3. Özgün Yıkılmaz diyor ki:

  Levent Bey büyük istek,sabır ve disiplin gerektiren piyano eğitiminde pozitif bir atmosfer yaratarak,ders için gerekli ruh halini oluşturup,dersi benim için bir zevk haline getirdi.Sınırlarımı keşfetmem açısından repertuvarda çeşitlilik yaratarak,piyanodaki yetersizlik ve eksikliklerimi doğru repertuvar seçimi ile daha iyi görebilmemi ve bu açığımı kapatmama yönelik verdiği eğitimlede müzikle daha yakın ilişki kurup,zevk almamı ve yaptığım aktiviteden memnun olmamı sağladı.Müziğin ve piyano çalmanın heyecanını içinde taşıyan herkesin,Levent Bey’in öğrencisi olma ayrıcalığından yararlanması gerektiğini düşünüyorum.

 4. Pınar Doğan diyor ki:

  Levent hocadan ders almaya başladığımda nota bile bilmiyordum ve başaramamaktan korkuyordum. Dersler sırasında pek çok kez hata yaptım ama hocanın yüreklendirmesi sayesinde başarabileceğime inanmaya başladım, kendimi rahat hissetmeye başladım ve gerisi çorap söküğü gibi geldi zaten, kısa sürede pek çok şey öğrendim. Evde pratik yaparken takıldığım bir konuda sorduğum soruya hep ilgiyle yanıt verdi. Hocanın bilgili olması kadar öğrencisiyle doğru iletişim kurmasının da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu iki özellik de Levent hocada var, ben derslerde çok keyif alıyorum, hoca konusunda çok şanslı olduğumu düşünüyorum, piyanoya başlamak isteyen herkese Levent hocayı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın